Informačný portál regiónu Turiec

Myšlienka dňa:

why do people do plagiarism Essay Writing Services Reviews Blogs research paper on social psychology term paper about global warming Nežiadaj, aby sa veci diali ako chceš, ale chci, aby sa veci diali tak, ako sa dejú, a bude ti v živote dobre. (Epiktetos)

Všetky myšlienky: nájdete tu

Región Turiec ponúka komplexné využitie voľného času na turistiku a cykloturistiku. Turiec disponuje množstvom turistických trás v okolitých pohoriach, ale aj cykloturistickými trasami naprieč celým Turcom.

Turistika v Turci ma veľkú tradíciu. Nespočetné množsto možností predurčuje a radí Turiec na popredné miesta turizmu Slovenska. 

Turisticky atraktívna oblasť Veľkej a Malej Fatry s prekrásnym prírodným prostredím a množstvom zaujímavostí. V letných mesiacoch láka okolitá príroda k turistickým vychádzkam zdatných i menej zdatných turistov. Priaznivci zimných športov ocenia výborné snehové podmienky v lyžiarskych strediskách Jasenská dolina, Snowland - Valčianska dolina a Martinské hole s dobre udržiavanými svahmi pre začiatočníkov i pokročilých lyžiarov.

dissertation writing services in singapore zoo follow url science homework help forces best selling dissertations Národný park Malá Fatra, najmä oblasť Kriváňa patrí k najvýznamnejším turistickým oblastiam Slovenska. Známe je aj pohorie Veľkej Fatry so svojimi dlhými dolinami, ako sú napr. Gaderská dolina, Blatnická dolina a Necpalská dolina s bohatou flórou a faunou.

K športovej ponuke priamo patrí najmä plávanie v termálnych kúpaliskách essay writing on my class teacher Where To Buy http://bdonlineshop24.com/writing-a-good-abstract-for-dissertation/ district court cover letter power point presentation of master thesis on e commerce Turčianskych Tepliciach, tenis, cvičenie vo fitnescentre, cykloturistika, pohybové cvičenia ako joga a kalanetika, jazda na koňoch.

V regióne  phd proposal sample source tok essay help writing personal essay for college admission short Turiec sa nachádza aj množstvo kultúrnych a architektonických pamiatok a zaujímavostí. Za pozornosť stoja najmä v blízkosti sa nachádzajúce mestá Martin, Kremnica a Banská Bystrica s historickými centrami so zaujímavou architektúrou, múzeami a galériami. Priamo v regióne je množstvo dediniek s pôvodnou architektúrou, kde sa dodnes zachovávajú tradičné ľudové remeslá a zvyky ako napr. Blatnica, Kláštor pod Znievom, Mošovce.

Zrúcaniny troch najvýznamnejších  Textuar offers superior source in India. As a skilled content writing company in India, we offer a range of content writing for online turčianskych hradov sú tichými svedkami historických udalostí v Turci.

Belianska dolina

leží na západnej strane Veľkej Fatry. Preteká ňou Beliansky potok. Vedie ňou zeleno značkovaný chodník z obce Belá-Dulice na Chatu pod Borišovom. 

Blatnická dolina

je krasová dolina na západnej strane Veľkej Fatry. Tiahne sa východo-západným smerom dĺžkou 8 km. Dolina je lemovaná vápencovými a dolomitovými útvarmi,

Blatnický hrad

je zrúcanina nachádzajúca sa v pohorí Veľká Fatra na nízkom vápencovom chrbte Plešovice (658 m n. m.), oddeľujúcom Gaderskú dolinu od Turčianskej kotliny, zhruba 2 km od obce Blatnica.

Gaderská dolina

alebo Gader sa nachádza približne v strede Turca - turčianskej časti Veľkej Fatry. Dnes je jednou z najznámejších dolín Slovenska, nielen preto, že je pohodlnou a zaujímavou prístupovou cestou na Ostredok, Krížnu a

Jasenská dolina

Leží vo Veľkej Fatre a patrí k najnavštevovanejším dolinám Turca. Preteká ňou potok Vôdky. Jasenská dolina začína pod Jarabinou a Malým Lyscom, v obci Belá-Dulice sa spája s Belianskou dolinou.

Kantorská dolina

je dolina na severnej strane Veľkej Fatry. Preteká ňou Kantorský potok. Zo Sklabinského Podzámku ňou vedú zeleno značkovaný chodník na Jarabinú a

Kaštieľ Blatnica

Uprostred turčianskej obce Blatnica pod svahmi Veľkej Fatry je možné navštíviť neskorobarokový prónayovský kaštieľ s kruhovým portikom z polovice 18. storočia.

Kaštieľ v Mošovciach

postavený v druhej polovici 18. storočia šľachtickou rodinou Révaiovcov v rokokovo-klasicistickom slohu, je jednou z najzaujímavejších a najkrajších historických pamiatok regiónu Turiec

Múzeum Karola Plicku

Expozícia podáva ucelený prehľad o živote a diele umeleckého fotografa, filmára, etnografa, folkloristu a pedagóga  The home of professional copywriter Dan Furman. Offering College Essay Gay, website copywriting, content marketing, sales letters, and more... Karola Plicku (1984 - 1987) s osobitým zreteľom na jeho zobrazenie tradičnej ľudovej kultúry Slovenska,

Národný park Malá Fatra

Essay writing software including essay generator, essay writer, auto http://www.ejir.au.edu/buying-restaurant-business-plan/, reference generator, research assistant and more. Vyhlásený: 1988

http://www.spenta.edu/evaluating-a-master-thesis/. Purchase a custom research paper thats tailor-made for your needs. Our writing is original, non-plagiarized and high quality. Výmera: 22 630 ha (ochranné pásmo 23 262 ha)

http://cheapessaywritings24.com/buy-essay-org/ - Expert writers, quality services, timely delivery and other benefits can be found in our writing service Enjoy the benefits of expert Geomorfologický celok: Malá Fatra

What Research Proposal come in three flavors. Learn the differences and how to choose the right one. Learn about revision-shock and how to avoid it. Okresy: Dolný Kubín, Martin, Ružomberok, Žilina

Národný park Veľká Fatra

ležiaci na strednom Slovensku je typický súvislými lesmi, dlhými dolinami a najväčším náleziskom pôvodného výskytu ihličnatého stromu  tisu obyčajného v Európe.

Necpalská dolina

je dolina na západnej strane Veľkej Fatry. Preteká ňou Necpalský potok. Vedie ňou modro značkovaný chodník z Necpál na Chatu pod Borišovom.

Skanzen Martin - Múzeum Slovenskej dediny

Najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku je Múzeum slovenskej dediny v Martine. Rozkladá sa na ploche 28 ha a nachádza sa v ňom takmer 100 stavieb Slovenskej ľudovej architektúry, pochádzajúcich

Sklabinský hrad

je zrúcanina na nevysokom návrší (626 m n. m.) tesne nad obcou Sklabinský Podzámok v dolnej časti Kantorskej doliny v severozápadnej časti Veľkej Fatry, 9 km na východ od Martina.

Šútovský vodopád

je vodopád na Slovensku v pohorí Malá Fatra. Nachádza sa vo výške 830 m n.m. v Krivánskej Malej Fatre asi 4 km severne od obce Šútovo. Z obce Šútovo je k vodopádu prístup po

Veľká Fatra

...je krajinný celok geomorfologickej Tatransko-Fatranskej oblasti. Patrí medzi najrozsiahlejšie jadrové pohoria Slovenska, kde sa zachovalo mnohotvárne a málo narušené prírodné prostredie. Žulové jadro vystupuje na povrch len v oblasti Smrekovice a Ľubochnianskej doliny.

Žarnovická dolina

leží v južnej časti Veľkej Fatry. Preteká ňou potok Teplica (alebo Žarnovica). Vedie ňou modro-značkovaný chodník zo železničnej stanice Čremošné na Drieňok a žlto-značkovaný chodník z 

Znievsky hrad

je zrúcanina na vápencovom vrchu Zniev v nadmorskej výške 985 m n. m., teda takmer 500 m nad mestečkom Kláštor pod Znievom. Hradný vrch tvorí severné zakončenie samostatného pohoria Žiar, nadväzujúceho na Lúčanskú časť Malej Fatry. 

Turiec kontakt

Turiec-recepty

Turiec-info

e-mail: turiec@turiec.net
Prevádzkovateľ: www.web-factory.sk

Neváhajte nás kontaktovať s Vašimi požiadavkami prípadne návrhmi na zlepšenie stránok.
Ďakujeme za všetky Vaše podnety.
Vianočné recepty
Zaváranie - Sterilizovaná zelenina
Recepty na polievky
Recepty na koláče a zákusky
Jedlá z mäsa
Domáce recepty - domáce jedlá
Turiec a história
Charakteristika regiónu Turiec
Obce v regióne Turiec
Firmy v Turci
Kontakt
Podujatia v Martine
Tlačové správy mesta Martin